studioDIACO Magdalena Diaconescu Logo
Wyróżnij się świadomie
Studio DIACO o Nas - Magdalena Diaconescu

DLACZEGO  studioDIACO?

Czy światem rządzą przypadki? Poniekąd. Tak też powstała polska marka modowa DIACO.

Lata temu, gdy kolejny raz prawie ze łzami w oczach próbowałam znaleźć odpowiedni dla siebie outfit, a poszukiwania te okazały się fiaskiem... postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce! W swoje i... swojego męża, bo to on jest głównym motorem napędowym tej marki!

Tak też studioDIACO powstało zarówno z potrzeby, jak i marzeń i moich artystycznych pasji. Dzięki determinacji i wsparciu klientów od 2015 roku nieprzerwanie tworzę nowe kolekcje modeli ubrań, akcesoriów i plecaków dla kobiet, które wiedzą czego chcą od życia oraz mężczyzn, którzy cenią sobie jakość i wygodę. A dla dzieci z charakterem i stylem - DIACO Kids.

Od zawsze kocham naturę, dziką przyrodę i folklor. I przede wszystkim te motywy znajdziesz w moich kolekcjach, które powoli stają się niezbędne w szafie kapsułowej najbardziej wymagających klientów.

Bo grunt to wyróżniać się... świadomie!

Konstrukcja – estetyka – komfort

Z pełną świadomością i kreatywnością powstaje każdy pojedynczy projekt w pracowni DIACO. Z zawodu jestem konstruktorem budowlanym z prawdziwym zacięciem artystycznym. I od kilku dobrych lat łączę tę konstruktorską wiedzę z twórczą pasją i perfekcjonizmem w dbałości o detale.

Wszystko od początku do końca powstaje w mojej pracowni... począwszy od pomysłu, formy i często niestandardowego kroju, poprzez wybór tkaniny, koloru czy stylu, po wykrój i szycie każdej pojedynczej rzeczy. Wybieram tylko sprawdzone, wysokogatunkowe tkaniny od polskich producentów, które powstały w poszanowaniu środowiska. I z nich właśnie powstaje zazwyczaj od kliku do kilkunastu sztuk niepowtarzalnych kreacji, dodatków, akcesoriów...

Pomysłów w głowie mam naprawdę wiele! Dlatego też w studioDIACO nie marnuje się żaden skrawek materiału. Działam przede wszystkim w duchu zero waste, eko i slow fashion. Nie dla mnie korporacje, molochy, poliestry i niepotrzebna nadprodukcja! Ta życiowa filozofia pozwala mi zachować tak ważny work life balans i szyć i projektować z niezmiennym uśmiechem i zadowoleniem.

Spróbuj skosztować kreacji DIACO, a zobaczysz w nich radość, którą zarazisz się i Ty!


Copyright © 2014-2024 studioDIACO Magdalena Diaconescu. Wszelkie prawa zastrzeżone!