studioDIACO Magdalena Diaconescu Logo
Wyróżnij się świadomie
Zrownowazona moda

Zrównoważona moda w wydaniu studia Diaco

Wszystko, co musicie wiedzieć o tym, jak eko jest Diaco.

Moda zrównoważona to pewne pójście z eko na kompromis – efekt próby znalezienia balansu między świadomym, odpowiedzialnym podejściem do ubrań a realiami – kosztami materiałów i produkcji, a w rezultacie ceną, którą zapłaci kupujący.

Potrzeby środowiska, mody i Klientki

Branża odzieżowa ma ogromny, negatywny wpływ na środowisko naturalne. Pod względem zanieczyszczeń, jakie generuje produkcja, moda sytuuje się obok branży naftowej i przemysłowej oraz produkcji mięsa.

Już od prawie roku, żyjąc w realiach pandemii, widzimy, że możemy kupować mniej ubrań. Mamy mniej wyjść, żadnych imprez, więcej czasu dla siebie. To wystarczająco dobry powód, by zainteresować się tym, co nosimy i jaki to ma wpływ na naszą planetę.

Lubimy, gdy ubranie jest ładne, miłe w dotyku, oddycha i długo wygląda dobrze, nie niszcząc się w noszeniu i w praniu. Decydując o tkaninach i produkcji, pamiętam o tym wszystkim, łącząc te potrzeby z podejściem eko.

Zrównoważona moda: kompromis z eko

Gdybyśmy chcieli być w 100 procentach eko, nasze wydatki znacząco by wzrosły. Kogo na to stać na co dzień?

Jako nie tylko projektantka, ale i przedsiębiorca, pamiętam także o tym aspekcie finansowym. To z kolei nie tylko cena materiału i koszt produkcji, ale Wasze budżety. Staram się proponować jak najbardziej ekologiczny produkt, który wzbogaci Waszą garderobę w cenie, która nie zrujnuje Waszego portfela.

Zwracam uwagę no to, gdzie kupuję materiały i ile za nie płacę. Sprawdzam, jak powstały – od produkcji po uzyskanie koloru, który finalnie przyciąga Wasze oko. Pokażę Wam to wszystko – o wiele więcej niż informacje na wszytej od wewnętrznej stronie ubrania metce ze składem surowcowym materiału i przepisem prania. Do tematu zrównoważonej mody będziemy regularnie powracać. Inaczej mówiąc, po prostu wywrócimy eko na lewą stronę! Pokażę Wam Studio Diaco od strony projektu, produkcji, sprzedaży itd.

To ważne, żeby wiedzieć, co nosimy.

Newsletter studioDIACO
Zapraszamy Cię także, raz na dwa tygodnie, na poranną, wirtualną kawę! Wystarczy, że zapiszesz się do naszego newslettera, w którym znajdziesz to, co nieoczywiste w świecie mody i stylu.
CHCĘ SIĘ ZAPISAĆ!
studioDIACO na Facebooku
Zapraszamy do polubienia studioDIACO na Facebooku!
Copyright © 2014-2024 studioDIACO Magdalena Diaconescu. Wszelkie prawa zastrzeżone!