studioDIACO Magdalena Diaconescu Logo
Wyróżnij się świadomie

3 powody, dla których warto skoncentrować się na jakości, a nie ilości!

Dziś zastanawiam się, jakie są najważniejsze powody, aby koncentrować się NIE na ILOŚCI a na JAKOŚCI? Przede wszystkim pamiętajmy, że ograniczanie rzeczy nie oznacza rezygnacji z zakupów. Jeśli wybierane przez nas produkty są lepsze, solidniejsze – posłużą nam długo i nie znudzą się. Do głowy przyszły mi trzy bardzo ważne sprawy z tym związane, które staram się wdrażać u siebie na co dzień:

  1. Dbamy o środowisko – gdy kupujemy mniej to wyrzucamy mniej. Ograniczamy zbędny konsumpcjonizm co ma wpływ bezpośrednio na środowisko, bo mniejsza produkcja to mniejsze zużycie wody, mniejszy ślad węglowy, mniej plastiku i zbędnych opakowań.
  2. W domu jest więcej życiowej przestrzeni, gdy posiadamy mniej rzeczy. Mniej miejsca potrzeba do przechowywania, a jest więcej luzu na dobre emocje, których nie psuje nam zbyt częste sprzątanie i kłopoty ze znalezieniem rzeczy.
  3. Dajemy dobry przykład dzieciom - staram się, aby dzieci widziały, że jedna rzecz czy jedna dobra zabawka, może zastąpić setki byle jakich, nie spełniających swoich funkcji, tandetnych. Pokazuję dzieciom, że ważniejsze są relacje i emocje niż przedmioty, że ważniejsze jest bycie ze sobą niż posiadanie, że ilość posiadanych rzeczy nie świadczy o statusie człowieka.

Ważne, żebyśmy przyjęli taką filozofię we wszystkich dziedzinach naszego życia! Starajmy się nie wspomagać wielkich przedsiębiorców żyjących z wyzysku tych najmniejszych i najmłodszych!

Newsletter studioDIACO
Zapraszamy Cię także, raz na dwa tygodnie, na poranną, wirtualną kawę! Wystarczy, że zapiszesz się do naszego newslettera, w którym znajdziesz to, co nieoczywiste w świecie mody i stylu.
CHCĘ SIĘ ZAPISAĆ!
studioDIACO na Facebooku
Zapraszamy do polubienia studioDIACO na Facebooku!
Copyright © 2014-2024 studioDIACO Magdalena Diaconescu. Wszelkie prawa zastrzeżone!